فراموش کردن رمز عبور !

  سامانه چیست

پیامک

پیامک یا اس‌ام‌اس (SMS Short Message Servic به معنی سرویس پیام کوتاه) سرویسی برای تبادل پیام‌های متنی از طریق تلفن های همراه و برخی وسیله‌های دیگر مانند رایانه است.

فناوری ارسال متون نوشتاری

این تکنولوژی در سال 1992 در گروه سما تلکام شرکت مخابراتی ودافون در انگلیس اختراع شد. نیل پاپ‌ورت یکی از مهندسین این شرکت که در ساخت این تکنولوژی مشارکت داشت در 3 دسامبر 1992 اولین پیام کوتاه را فرستاد. در آن زمان تلفن های همراه صفحه کلید نداشتند و برای نوشتن پیام کوتاه از کامپیوتر استفاده شد. این سیستم در واقع به عنوان یک پیجر اداری برای گزارش رفت و آمد مدیران شرکت‌ها به منشی و دبیرخانه طراحی شده بود اما به مرور زمان استفاده از آن گسترش یافت به طوری‌که تا بیست سال بعد نقشی محوری در نحوه برقراری ارتباط میان انسان‌ها پیدا کرد. در سال 2011 حدود 150 میلیارد پیام کوتاه فقط در بریتانیا ارسال شده است.

 

محبوبیت خدمات پیام کوتاه در سراسر دنیا

پیام کوتاه یکی از فعالیت‌های پرسود برای شرکت‌های مخابراتی محسوب می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2013 درآمد حاصل از این خدمات به 67 میلیارد دلار در سال برسد.

استفاده از خدمات پیام کوتاه در بین مردم جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عقیده بسیاری از مردم، استفاده از این خدمات به دلیل «ارزان بودن» به سرعت فراگیر شده‌است. در حال حاضر 83 درصد از کاربران انگلیسی و 79 درصد از کاربران آلمانی تلفن همراه از سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کنند. همچنین پیش‌بینی شده‌است که تعداد پیام‌های ارسالی تا سال 2013 به 4/7  تریلیون برسد. این رقم دو برابر تعداد پیام‌های کنونی است.

ارسال-33-میلیارد-SMS-در-آغاز-سال-نو-میلادی
شاید هیچ کس در سوم دسامبر سال 1992 و زمانی که نخستین پیام کوتاه (SMS) از طریق تلفن همراه ارسال شد، تصور نمی‌کرد که تنها با گذشت چند سال این فناوری ارتباطاتی جای بسیاری از فناوری‌های رقیب ارتباطاتی را تنگ کرده و تبدیل به پل ارتباطاتی سریع از گوشه‌ای به گوشه‌ای دیگر در جهان شود. در حال حاضر بالغ بر دو میلیارد کاربرد "اس ام اس" در جهان از این فناوری استفاده می‌کنند. گستره وسیع تجهیزات و فناوری‌های ارتباطات سیار برای بسیاری از کاربران در سراسر دنیا معانی متفاوتی دارد با این حال استفاده از فناوری SMS برای بسیاری از مردم، فناوری مشترک و آشناست که به واسطه هزینه پایین استفاده و همچنین سرعت بالای آن، مورد اقبال جهانی قرار گرفته است. به عزم کارشناسان SMS در دنیای فناوری ارتباطاتی در سال‌هایی که زمان نسبتا طولانی نیاز بود تا شبکه‌های سیار گسترش یافته و از هزینه‌های کاذب آنها کاسته شود، نقش کلیدی و البته کم هزینه‌ای را ایفا می‌کرد. از زمان آغاز قرن حاضر، فناوری ارسال متون نوشتاری رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و آمار و ارقام منتشر شده در روزهایی همچون آغاز سال نوی مسیحی به خوبی این رشد خیره کننده را نشان داد. آمارهای ثبت شده در روز جشن آغاز سال نوی مسیحی در سال 2007 نشان می‌دهند که 33 میلیارد SMS در سراسر جهان ارسال شد که این رقم 30 درصد نسبت به آمار سال گذشته بیشتر بوده است! این ارقام که گویای تداوم رشد چشمگیر فناوری SMS در زندگی میلیاردها انسان است، نشان می‌دهد که تنها گروه سنی جوان دنیا نیستند که از این فناوری به ظاهر جوان پسند استفاده می‌کنند. در حقیقت SMS مرزهای سنی را شکسته به فناوری عمومی و شاید حیاتی برای بسیاری از کاربران تبدیل شده است. در حال حاضر بالغ بر 2 میلیارد استفاده کننده فعال از SMS در سراسر جهان وجود دارند و از این رو می‌توان به جرات گفت که این فناوری بزرگترین جامعه ارتباطاتی جهان را پدید آورده است، حال تصور کنید که همزمان با توسعه فناوری طراحی و تولید انبوه تلفن‌های همراه جدید در سراسر جهان، آینده درخشان SMS، درخشان تر از گذشته خواهد بود! در سراسر جهان، رشد بی سابقه بازارهای انتقال پیام به شیوه‌های مختلف با شمار جدید و البته عظیم کاربران جدید SMS ترکیب شده و نتیجه آن انتقال حجم غیرقابل پیش بینی پیام از سراسر جهان بوده است. بر اساس گزارش گیز مگ،Henk de Boer مشاور ارشد رئیس شرکت ارتباطاتی LogicaCMG است. این شرکت از جمله پیشروهای حرفه‌ای در زمینه فناوری SMS محسوب شده و در 135 کشور جهان دارای بیش از یک میلیارد مشترک این فناوری است. وی آینده روشنی را برای SMS ترسیم می‌کند و حتی انتظار دارد که رشد این فناوری در آینده نزدیک دو رقمی شود. وی می‌گوید: مشترکان مطمئن باشند که استفاده از SMS برای آنها در لحظات مهم و حساس کارگشاست و در سریعترین زمان ممکن پیام هایشان به دوستان و شرکای تجاری ارسال خواهد شد.

 

خدمات پیام کوتاه در ایران

استفاده از خدمات پیام کوتاه در ایران برای نخستین بار در سال 1381 مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از این سال به بعد استفاده از پیام کوتاه به‌تدریج در بین کاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد. در سال 1385، 8 میلیارد پیام کوتاه در ایران مبادله شد. در این سال روزانه 20 میلیون پیام کوتاه توسط کاربران تلفن همراه رد و بدل می‌گردید که این رقم در روزهای خاص و اعیاد مختلف بیشتر می‌شد.

 

یکی از برترین شرکت‌های ارائه دهنده این سرویس که از سال 82  فعالیت خود را اغاز نمود و کار خود را با سیستم سرویس پیامک با جی اس ام مودم و سپس با سیستم‌های مبتنی بر وب آغاز کرد شرکت فناوری هوشمند می‌باشد که در سایت شرکت راه کارهای ارسال پیام کوتاه را می‌توانید مشاهده فرمایید خدمات پیام کوتاه از طریق GSM مودم نیز یکی دیگر از راه‌های ارسال انبوه پیام کوتاه‌است. در این سیستمها، نرم‌افزاری به همراه مودم روی کامپیوتر افراد نصب شده و مدیریت پیام کوتاه انجام می‌گیرد. سیستم پیام کوتاه تحت وب نیز از طریق اپراتورهای همراه اول مورد استفاده قرار می‌گیرد که با سر شماره ۱۰۰۰ - ۲۰۰۰- ۳۰۰۰ - ۵۰۰۰ ارسال انجام می‌گیرد

اگر ۹ سال پیش در یک روز گرم تابستانی، این جملات را بر روی صفحه تلفن همراه خود می‌دیدید چه عکس‌العملی نشان می‌دادید؟ شاید شما هم مثل خانم جوانی که ناخواسته اولین گیرنده پیامک در ایران شده بود، آن را یک مزاحمت تلفنی یا نوع جدیدی از شوخی می‌پنداشتید.


اما شوخی یا جدی، این اولین پیام کوتاهی بود که در شبکه تلفن همراه کشور، مردادماه سال ۱۳۸۱ توسط یک سیستم ایرانی وابسته به دانشگاه صنعتی شریف به صورت آزمایشی برای یک شماره تصادفی ارسال شد. اندکی بعد با خریداری تجهیزات فنی، خدمات ارسال پیام کوتاه در بهمن ماه همان سال به صورت رسمی بر روی شبکه تلفن همراه کشور راه اندازی شد. این سیستم توسط یک پیمانکار چینی و با ظرفیت محدود تنها یک میلیون مشترک نصب شد؛ در حالی که تعداد شماره‌های تلفن همراه کشور در آن زمان بالغ بر ۵ میلیون عدد بود.

در ابتدا همه گوشی‌ها امکان استفاده از این خدمات را نداشتند، به علاوه برای راه‌اندازی سرویس پیامک نیاز به مراجعه حضوری و فعال سازی آن بود. با این همه سال ۱۳۸۴ بود که شرکت مخابرات مناقصه‌ای برای ارائه خدمات پیام کوتاه به صورت انبوه برگزار کرد و در نهایت سه شرکت رهیاب، آتیه پرداز و مگفا به عنوان برندگان معرفی شدند.

بتدریج پیامک و پیامک بازی در بین مردم رایج شد. قیمت مناسب، دسترسی آسان، کوتاهی پیام و جذابیت این فناوری جدید دست به دست هم داد تا در مدت زمان کوتاهی استفاده از خدمات پیام کوتاه به سرعت رشد کند تا جایی که سال ۱۳۸۵ حدود ۸ میلیارد پیامک در کشور مبادله شد.

پای پیامک‌ها به برنامه‌ها و مسابقات تلویزیونی، تبریک اعیاد و مراسم‌ها، تبلیغات، اطلاع رسانی و موضوعات دیگر باز شد و دیگر کسی نبود که با دیدن متن کوتاهی روی تلفن همراه خود، آن را یک مزاحمت تلفنی قلمداد کند.

فرهنگستان زبان و ادب فارسی نیز، سرانجام و با تاخیر در تیرماه ۱۳۸۶ در حالی که استفاده از واژه” “SMS در جامعه فراگیر شده بود، معادل فارسی «پیامک» را برای آن به تصویب رساند. مدتی بعد استفاده از زبان فارسی در پیامک ها که تا آن موقع صرفا با حروف انگلیسی نوشته می‌شدند، ممکن شد و برای تشویق مشترکین به استفاده از رسم‌الخط فارسی، برای این خدمات تعرفه‌ای پایین‌تر از پیامک با حروف انگلیسی تعیین شد.

بحث در خصوص تعرفه پیامک ها نیز از همان ابتدا داغ بود؛ تعرفه ثابت و دائمی پیام کوتاه با ظهور سیم کارت‌های اعتباری و امکان ارسال پیامک به زبان فارسی چنانچه اشاره شد دچار تغییرات بسیاری گردید. در طول این سال‌ها، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مجلس شورای اسلامی بارها در خصوص تعرفه بالای پیامک به اپراتورهای تلفن همراه هشدار داده‌اند.
برخی بر این عقیده‌اند که نرخ ارسال پیامک در ایران با توجه به ارزش واحد پولی در مقایسه با سایر کشورها بالاست و اپراتورها نیز خدمات تشویقی قابل ذکری مثل بسته‌های پیام کوتاه رایگان ارائه نمی‌کنند. آمار دقیقی از تعرفه پیام کوتاه در تمامی کشورهای دنیا در دسترس نیست، چرا که اپراتورهای مختلف بر حسب امکانات و خدمات، این سرویس را با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌کنند. اما به طور معمول هزینه پیام‌های کوتاه بایستی معادل ۳۰% هزینه مکالمه معمولی تلفن همراه باشد.

ضریب رشد استفاده از پیامک در ایران در سال‌های اخیر بسیار بالا بوده است؛ با این حال این فناوری نسبت به سایر نقاط جهان با قدری تاخیر راه‌اندازی و همه‌گیر شد. بد نیست با هم نگاهی به سابقه پیام کوتاه در دنیای ارتباطات بیاندازیم:

مثل سایر فناوری‌های مبتنی بر جی اس ام و نسل دوم شبکه‌های تلفن همراه، مخترع دقیق پیامک نیز مشخص نیست؛ اما شواهد حاکی از آن است که نخستین پیام کوتاه در دنیا توسط یک مهندس انگلیسی به نام «نیل پاپ ورث» از روی یک رایانه شخصی به یک تلفن همراه تحت پوشش شبکه Vodafone، ارسال شده است. متن این پیام که در روز سوم دسامبر ۱۹۹۲ (یعنی ۱۸ سال پیش) فرستاده شد، یک جمله ساده دو کلمه‌ای بیشتر نبود: «کریسمس مبارک!». اما ۶ سال طول کشید تا این فناوری، در کشورهای اروپایی به آن حد از بلوغ و محبوبیت عمومی برسد.

محتوای پیام‌های کوتاه از بدو تولد تا کنون دست خوش تغییرات بسیاری شده، اما شکل آن‌ها ثابت مانده است. از همان ابتدا کارشناسان توافق کردند که برای جلوگیری از شلوغی سیستم ارسال، تعداد کاراکترهای یک پیامک با حروف لاتین از عدد ۱۶۰ تجاوز نکند؛ این مقدار در مورد زبان‌هایی با حروف غیر لاتین مثل فارسی، عربی و چینی به نصف و در حدود ۷۰ کاراکتر کاهش پیدا می‌کند.
در حال حاضر استفاده از خدمات پیام کوتاه در اروپا از اقبال بیشتری در مقایسه با سایر نقاط جهان برخوردار است. چنانچه ۸۳ درصد از کاربران انگلیسی و ۷۹ درصد از کاربران آلمانی تلفن همراه از سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کنند. این رواج و علاقه‌مندی در دیگر قاره‌ها همچون آسیا به اندازه‌ای بوده است که طبق آمارها گفته می‌شود هم اکنون فیلیپین در صدر فهرست کشورهای جهان از نظر تعداد پیام‌های ارسالی به ازای هر مشترک تلفن همراه قرار دارد. همچنین پیش‌بینی شده است که تعداد پیام‌های ارسالی در جهان تا سال ۲۰۱۲ به عدد باورنکردنی ۷/۳ تریلیون برسد.

اما چرا پیامک تا این حد محبوب شد؟ متخصصین علم ارتباطات اعتقاد دارند سرویس پیام کوتاه دارای ویژگی‌های بسیاری است که آن را تبدیل به یک رسانه دلخواه کرده است. سرعت بالا، دسترسی دائم، صرفه اقتصادی، شخصی بودن و عدم تماس مستقیم با مخاطب تنها چند دلیل ساده برای توجیه محبوبیت پیامک در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند.

از آن روز گرم تابستانی که اولین پیام کوتاه در ایران ارسال شد، سال‌ها می‌گذرد و کاربرد و محتوای پیامک‌ها نیز بسیار متفاوت و متنوع شده است. پیامک گرفتن و پیامک فرستادن، امروز برای همه ما اتفاقی عادی و ساده است. امروز حتی خطوط تلفن ثابت هم قابلیت استفاده از این خدمات را دارا هستند. حالا دیگر با پیامک در نظرسنجی‌ها شرکت می‌کنیم، خرید می‌کنیم، حساب بانکی‌مان را چک می‌کنیم، جدیدترین اخبار را دریافت می‌کنیم و ده‌ها کار دیگر که قول می‌دهم ۱۸ سال پیش، مهندس انگلیسی حتی فکرش را هم نمی‌توانست بکند. باید منتظر بمانیم و ببینیم دنیای ارتباطات دیجیتال این‌‍‌بار چگونه ما را غافلگیر خواهد کرد؟

 SMS یا سرویس پیام كوتاه (SHORT MESSAGE SERVICE) خدمت ارزش افزوده‌ای است كه روی بستر شبكه ارتباطات (تلفن‌های همراه و ثابت) ارائه می‌شود و به وسیله آن مشتركان قادر خواهند بود به یكدیگر پیام‌های نوشتاری ارسال كنند. سرویس پیام كوتاه ابتدا در سال 1991 در اروپا و در شبكه بی‌سیم به كار گرفته شد. در سال 1998 در كنار سیستم PCS یا تكمیل فن‌آوری‌های CDMAV و TDMA پیام كوتاه در بین مشتركان محبوبیت غیرقابل پیش‌بینی یافت و در جایگاه واقعی خود قرار گرفت. این سیستم با قابلیتPOINT TO POINT (از یك مشترك به مشترك دیگر) وPOINT TOMULTI POINT (از یك مشترك به چند مشترك) و روش ارسال پیام به طور عمومی توانسته است از یك طرف جایگاه با ارزشی را به لحاظ اقتصادی برای اپراتورهای ارائه دهنده خدمات GSM و از طرف دیگر تسهیلات و سرویس‌های ارزش افزوده و كاربردی فراوانی را برای مشتركان فراهم كند.
اما استفاده از خدمات پیام كوتاه در ایران برای نخستین بار در سال 81 مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
از این سال به بعد استفاده از پیام كوتاه به تدریج در بین كاربران ایرانی تلفن همراه فراگیر شد.
در سال 85 در حدود 8میلیارد پیام كوتاه در ایران مبادله شد. در این سال روزانه 20میلیون پیام كوتاه توسط كاربران تلفن همراه ردوبدل شد كه این رقم در روزهای خاص و اعیاد مختلف بیشتر می‌شد. در سال 84، مناقصه‌ای برای ارائه خدمات پیام كوتاه به صورت انبوه توسط شركت مخابرات ایران برگزار شد كه طی آن سه شركت رهیاب، آتیه پرداز و مگفا برنده شدند

ارسال پیام کوتاه از طریق تلفن ثابت

ارسال و دریافت پیام کوتاه از طریق تلفن ثابت، یکی از سرویس‌های ارزش افزوده‌ای است که در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده گسترده مشترکین قرار می‌گیرد و به عنوان یک سرویس متداول در مخابرات جهان توانسته‌است جایگاه خود را با تدوین استانداردها و قوانین مشخص ارتقا بخشد.

پنل اس ام اس  یا سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه چیست؟

با نگاهی به اینترنت و مشاهده شمار زیاد ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه، انتخاب از میان آنها سخت و مشکل بنظر می رسد. در این متن ما سعی میکنیم ابتدا تعریف کلی از سامانه پیام کوتاه داشته و سپس مواردی که برای انتخاب یک سرویس دهنده خوب مورد نیاز است را در اختیار خواننده قرار دهیم.

تعریف سامانه پیام کوتاه: امروزه ارتباط مستقیم و دوطرفه با مخاطبان برای هر شرکت، سازمان یا نهادی از اهمیت خاصی برخوردار است و پیامک می تواند وسیله ای موثر برای یک ارتباط سریع و دوطرفه باشد.

ارسال و دریافت پیامک از طریق اینترنت علاوه بر سرعت، امکانات و ویژگیهای بسیاری میتواند در اختیار مشترک قرار دهد.
همانطور که برای  ارسال پیام  با تلفن همراه، 1- گوشی 2- سیم کارت و 3- اعتبار ضروری می باشد، برای ارسال پیامک از طریق اینترنت نیز به 1-  شماره مجازی و 2- اعتبار یا همان شارژ پیامک مورد نیاز می باشد.

 سامانه پیام یا پنل sms عبارتست از یک برنامه تحت وب یا ویندوز که امکانات متفاوتی از جمله ارسال و دریافت پیام را در اختیار کاربر قرار میدهد.

 شماره مجازی که می تواند از 6 تا 14 رقم باشد. تعداد ارقام شماره هیچ تاثیری در ارسال و دریافت پیامک ندارد اما بخاطر سپاری شماره های رند راحت تر است. مثلا 3000460006 یک شماره 10 رقمی رند است.
 معمولا ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه تعرفه هر پیامک را شناور و بر اساس میزان خرید تعریف می کنند و هر چه میزان خرید بیشتر باشد هزینه ارسال هر پیامک کاهش می یابد.

سامانه پیام کوتاه ابزاری جهت ارتباطات جمعی و ارسال پیامک های اطلاع رسانی و تبلیغاتی است که در قالب یک وب سایت در محیط اینترنت تعبیه شده و بدون نیاز به سخت افزار یا نرم افزار جانبی قابلیت ارسال اس ام اس را فراهم میکند.
از این ابزار میتوان به روش های زیر استفاده کرد.

1.ارسال پیامک تکی . با استفاده از این ابزار میتوان به یک شماره خاص پیامک ارسال نمود.
2.ارسال پیامک گروهی . در این روش شما به یک گروه خاص از قبل تعیین شده پیام خود را ارسال میکنید جهت این کار باید از قبل دفترچه تلفنی از مشتریان آماد کرده باشید در این سیستم این قابلیت وجود دارد که شما میتوانید به راحتی مشتریان و مخاطبین خود را به تعداد نا محدود دسته بندی کرده  و شماره های آن ها را در سیستم اضافه کنید و سپس بر حسب نیاز به گروهی که مورد نظرتان است پیامتان را ارسال کنید.
3.ارسال پیامک بر اساس پیش شماره . به عنوان مثال شما میتوانید به شماره های 0913118 موجود در اصفهان یک پیام تبلیغاتی ارسال کنید.
4.ارسال پیامک بر اساس کد پستی .در این روش شما میتوانید به ساکنین یک منطقه خاص یک پیام تبلیغاتی را ارسال کنید.
5.ارسال به تفکیک استان و شهر های کشور . بدین ترتیب که با انتخاب هر کدام از استان های کشور شهر های زیر مجموعه آن استان لیست میشود که شما میتوانید به ساکنین همان شهر پیام خود را رسال کنید.
6.ارسال پیامک به خارج از کشور . در این روش شما میتوانید با انتخاب کشور مورد نظر خود به شماره های همراه آن کشور پیام ارسال کنید.
7.ارسال پیام به تفکیک جنسیت و رده سنی . در این روش که توسط اپراتور 5000 انجام میشود کاربران میتوانند ارسال انبوه پیامک های خود را هدفمندتر کنند و بعد از انتخاب استان و شهر مورد نظر خودشان جنسیت مخاطب خود را هم انتخاب نمایند همچنین میتوانند رده سنی آن را هم مشخص کنند . مثلا آقایان 25 تا 30 ساله استان اردبیل شهر اردبیل
8.دریافت پیامک از طرف مشتریان . بدین صورت که مخاطبین شما نیز میتوانند برای شما پیام ارسال کنند که گزارش کلیه پیام های دریافتی شما از طریق سیستم قابل رویت میباشد.
9.ارسال پیامک به صورت اتوماتیک در جواب پیامهای دریافتی که به آن منشی پیامک گفته میشود.
10.برگزاری مسابقه و نظرسنجی پیامکی و ....................................................................................

 

ارسال پیامک با بازدهی 80% یک شعار نیست

امروزه مدیران بازاریابی، sms را به عنوان تکنولوژی نوینی برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان به کار می گیرند. در نتیجه این تفکر، ارائه خدمات متنوع به مشتریان به سهولت مسیر بوده و شما می توانید با مشتریان بالفعل و بالقوه خود به راحتی ارتباط برقرار کنید.

اما اینکه توان به کارگیری به عنوان یک رسانه تبلیغاتی موثر را دارد یا خیر، به شناخت دقیق مزایا و معایب آن از یک طرف و مقایسه آن با سایر رسانه های تبلیغات از طرف دیگر بستگی دارد تا از این رهگذر امکان انتخاب و به کارگیری صحیح آن فراهم آید.

● مهمترین مزایای smsعبارتند از:

▪ دسترسی دائم

صاحبان تلفن همراه، این وسیله را در اکثر اوقات شبانه روز و در اکثر اماکن همراه خود دارند. از این رو شما میتوانید به طور دائم ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کنید و در مواقع اضطراری، پیام هایی را به مخاطبان ارسال کنید.

▪ تعامل دو طرفه

با استفاده از تکنولوژی sms امکان تعامل دو طرفه بین فرستنده و گیرنده پیام به وجود خواهد آمد. بر این اساس امکان پیگیری و اندازه گیری نتایج حاصل از عملکرد بازاریابی شما را به وجود خواهد آورد.

▪ ارسال فوری پیام

بسیاری از مواقع برای شما این الزام به وجود می آید که پیامی را در آن لحظه به اطلاع مخاطبان برسانید.sms این قابلیت را دارد که از آن برای ارسال فوری پیام استفاده کرد.

▪ سطح پوشش بالا و فراوانی رویت

باتوجه به استفاده تعداد 96 درصد از افراد جامعه از تلفن همراه، این تکنولوژی از سطح پوشش بالا برخوردار است. به رغم اینکه برخی دیگر از رسانه های تبلیغاتی از این ویژگی برخوردارند، اما باید در مورد sms عنوان کرد که علاوه بر دسترسی بالا، ارسال کننده پیام از تعداد افراد دریافت کننده پیام اطمینان دارد، در حالی که پخش پیام های تبلیغاتی در مورد تلویزیون یا رادیو اطمینان از رویت بالا را به همراه ندارد. هر چند که قابل قبول است که صفت فراوانی رویت بر رسانه های بی نظیر تلویزیون یا رادیو نیز حمل می شود.

▪ خوانده شدن پیام

مردم ماهیتا علاقه دارند پیام های رسیده را بخوانند. برعکس ایمیل های ناخواسته را به راحتی حذف می کنند. به تعبیری پیام ارسالی شما در اکثر مواقع خوانده می شود.

این تکنولوژی نظیر هر رسانه تبلیغاتی دیگر ضمن بهره مندی از مزایای خاص از معایبی نیز برخوردار است که عبارتند از:

واکنش نا مناسب افراد؛

بعضی افراد گاه نسبت به smsهای ناخواسته از خود واکنش نشان می دهند. اینگونه sms ها به مرور موجب می شود تا افراد واکنشی نظیر بی تفاوتی، ناراحتی، عصبانیت و... از خود بروز دهند , که خوشبختانه شرکت ارتباطات سیار تدبیر خوبی برای این افراد در نظر گرفته که اشخاصی که تمایل به دریافت پیام تبلیغاتی ندارند میتوانند با شماره 9990 تماس گرفته و درخواست مسدود کردن شماره خود در مقابل دریاقت پیام از شمارههای پیامکی را داشته باشند که بعد از انجام این درخواست شماره آنها به لیستی که اصلاحأ بلک لیست یا لیست سیاه میگویند اضافه میشود و پیامهای شما دیگر به آنها نمیرسد البته نگران نباشید چون سامانه کاویان هزینه اینگونه پیام ها را به شما بازمیگرداند.

▪ نگرانی از پاسخگویی

افراد نسبت به پاسخگویی به smsهای ناشناخته به دلیل افزایش پیام های کلاه بردارانه بسیار محتاط عمل می کنند و به همین دلیل کارشناسان اعتقاد دارند که فرستنده پیام باید در پیام ارسالی به درستی خود را معرفی کند.

ممکن است پیام ارسالی به گیرنده نرسد ودر بین راه عمدا یا سهوا توسط فرد دیگر دریافت شود که توصیه می شود از این وسیله برای ارسال اطلاعات محرمانه استفاده نشود.

با توجه به آنچه گفته شد، می توان به این نتیجه رسید که هیچ فعالیتی در حال حاضر بدون بهره گیری از خدمات ارتباطی بهره وری نخواهد داشت.

تبلیغات الکترونیکی مهم ترین و بارز ترین تفاوت بین دنیای امروز و دنیای دیروز است. تبلیغات از طریق sms قادر است در کلیه زمینه های تبلیغاتی با روش مدرن، کم هزینه و اثر بخش وظایف مختلف خود را انجام دهد.

راه رسیدن به بینش و تخصص در عصر حاضر، فناوری اطلاعات و ارتباطات است.